V Plané na Tachovsku hoří zámek! Hasiči bojovali s ohněm celou noc

Tržnici u Chebu pohltily plameny

Zámek v Plané začal hořet asi půl hodiny před půlnocí. Požáru si všimli zaměstnanci a děti z nedalekého dětského domova, ale nejdříve mu nevěnovali pozornost – mysleli si, že hoří v lese. I tak zavolali pomoc.

Přivolaní hasiči ale zjistili, že hoří přímo střecha zámku. Píše o tom portál krimi-plzen.cz. S plameny bojovalo celou noc několik jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů, na místě byly i ráno. Objekt stále dohašují.

Zámek stojí na místě někdejšího gotického hradu, patřil šlechtickému rodu Nosticů. V druhé polovině 20. století ho využívala pohraniční stráž jako kasárna. Od roku 1989 se o něj ale nikdo nestará a areál chátrá.

Podle místních obyvatel se stal zámek útočištěm bezdomovců. Právě jim také svědci, s nimiž hovořili novináři na místě, přičítají založení požáru. Vyšetřovatelé ale zatím přesnou příčinu nestanovili.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek