V otřesném případu útoku na děti ve Starem městě padlo obvinění

Policie - ilustrační foto

„Vyšetřovatel dnes muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy a pokusu vraždy,“ uvedla mluvčí policie Lenka Javorková.

Osmadvacetiletý muž se před časem léčil na kroměřížské psychiatrii. S manželkou měl podle místních spory a jejich vztah se prý rozpadal.

„Ještě manželé byli, ale údajně se měli rozvádět. On to nějak nepřenesl přes srdce a udělal to, co udělal,“ přiblížil jeden z obyvatel domu.

Když byl ve čtvrtek v bytě s pětiletým synem a ani ne tříletou dcerou sám, měl vzít nůž a zaútočit na ně. Hrůznou scénu uviděla jako první matka dětí. Ta se asi hodinu po poledni vrátila domů.

„To byl křik, já jsem myslela, že někdo zabíjí psa, nebo asi, že se tam rvou. To byla hrůza,“ popsala svědkyně. „Motiv a další okolnosti jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnila Javorková.

Podle informací televize Nova měl být muž opilý a pod vlivem drog. Proto ho vrtulník ve vážném stavu transportoval do nemocnice. V nejbližších hodinách bude soud ve Zlíně rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Za vraždu a pokus vraždy mu v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek