V Moskvě evakuují přes 10 tisíc lidí! Kvůli bombovým hrozbám

Sagrada Família

Podle webu RT.com přijali policisté prakticky současně několik oznámení o uložení bomb ve velkých nákupních centrech, na vlakových nádražích a na univerzitách.

„Evakuuje se 20 objektů, vyvedli jsme přes 10 000 lidí, přesné číslo teď upřesňujeme,“ citoval web RT.com prohlášení bezpečnostních složek.

Mezi místy, kterým volající hrozili, má být nákupní centrum Metropolis, Kyjevské a Kurské nádraží a První moskevská státní lékařská univerzita, uvedla agentura Interfax.

Policisté zatím nemají důvod domnívat se, že nejde o planý poplach. Místa, kde bylo nahlášeno uložení bomb, ale důkladně prohledávají.

Agentura Interfax upozorňuje, že v posledních dnech dostaly ruské bezpečnostní složky varování, že by v některém z velkých měst měla být skutečně nastražená bomba. Odkud toto varování přišlo, nechtějí ruské bezpečnostní složky upřesnit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek