V Labi našli lidské tělo, totožnost ženy je stále neznámá

Nález mrtvoly. Ilustrační foto.

I když se oblečení dlouhé dny ve vodě smýkalo mezi kameny a bylo dost poničené, je zřejmé, že patřilo ženě, která o sebe dbala. Spodní prádlo je stahovací, aby zeštíhlilo postavu. Byla tam sukně, halenka i sako.

Podle oblečení je zřejmé, že žena byla na lehko. Žádný kabát na sobě neměla. V uších měla náušnice, na krku korálky. Zápěstí jí zdobily červené hodinky, které stále jdou.

„Jedním ze zvláštních znamení je, že žena měla vytetované obočí,“ přiblížila policejní mluvčí Eva Maturová. Tělo neznámé ženy našli pracovníci pardubického zdymadla na místě, kudy projíždějí výletní lodě.

Kriminalisté si prošli seznam zdymadel a jezů a zjistili, že žena mohla skončit ve vodě už v Podkrkonoší u přehrady Les Království. Neštěstí se tedy nejspíš stalo někde na zhruba padesátikilometrovém úseku Labe.

Její váha je 90 kilogramů a výška 172 centimetrů. Tělo bylo ve vodě až tři týdny. Žena se mohla propadnout na ledu anebo mohla uklouznout, když se dočasně zvedly hladiny řek. Bez pomoci by vydržela jen pár minut.

„V těchto dnech ta teplota vody je kolem nuly, čtyřech stupňů. Dojde k ochrnutí dýchacích svalů,“ vysvětlil záchranář Pavel Svoboda. Žádná viditelná zranění na sobě neměla, ale je možné, že tragédii předcházela třeba vyhrocená hádka.

Není možné vyloučit, že ji tam někdo strčil. Ženu zatím nikdo nepostrádá, mohlo by jít o cizinku. Podle pitvy má středoevropské rysy.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek