V domově důchodců řádí svrab, podle zaměstnanců to vedení tajilo

Svrab

V domově pro seniory v Havířově platí přísný zákaz návštěv, a to kvůli svrabu. Ten zasáhl čtyřicítku lidí – nejen seniory, ale také zaměstnance. Podle Lenka Pětvaldské z Krajské hygienické stanice má personál většinou zasaženou přední stranu hrudníku a od toho, jak bere pacienty, pak i ruce. Senioři mají svrab po celém těle.

Podle vedení domova se měla zákožka svrabová u klientů objevit 7. září. V emailu, který přišel do redakce, se ale tvrdí, že jde o dlouhodobější problém.

„Se svrabem se domov opravdu potýkal již více než rok, bohužel ředitelka a vrchní sestra domova to po celou dobu bagatelizovaly a zaměstnancům, kteří chtěli problém řešit, vyhrožovaly okamžitou výpovědí za „pošpinění dobrého jména domova“,“ prozradili TV Nova zaměstnanci domova.

O tom, že by v domově někdo někomu vyhrožoval, mluvčí zařízení Věra Breiová nic nevěděla.

„Neřešilo se to. V období toho srpna a začátku září to už vypuklo natolik, že dvě oddělení jsou zasažena úplně celá,“ napsala TV Nova jedna z bývalých zaměstnankyň domova. Mluvčí Breiová trvá na tom, že první diagnoza byla stanovena 7. září

Po tomto datu ale z domova do nemocnice převezli pacienta bez zmínky o svrabu. Naštěstí nemocnice nákazu odhalila včas.

„Velmi přísně dbáme na pokyny. Stojí nás to strašně moc sil, moc úsilí. To, co teď dělá u nás personál, to je naprosto obětavé a vyčerpávající,“ je přesvědčená mluvčí domova pro seniory Věra Breiová.

Podle odborníků je rozšíření svrabu otázkou hygieny, nutné je používat hlavně jednorázové pomůcky.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek