V centru Jičína plavalo v nádrži tělo. Policisté už ví, kdo zemřel

Pod mladým mužem se propadl most a zemřel

Tělo našli v pátek 20. října po 14. hodině v jedné z podzemních nádrží v zámecké zahradě. Policisty na místo zavolal jeden ze zaměstnanců Jičínského zámku. Ve čtvrtek policisté informovali, že už ví, čí tělo na konci října v Jičíně našli.

„Jedná se o 34letého muže z Jičína, po kterém bylo začátkem září vyhlášeno pátrání,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Rodina ho viděla naposledy 3. září okolo 8. hodiny. Muž ještě večer telefonoval se svou matkou. Pak ale zmizel a mobilní telefon u sebe neměl. Policisté pátrání vyhlásili 6. září.

Muž trpěl schizofrenií a úzkostmi a odešel bez léků. Rodina se bála nejhoršího. A bohužel se ukázalo, že nešlo o plané obavy. Jak ale muž zemřel, zatím policisté neví. Po nálezu těla policisté uvedli, že pracovali se všemi verzemi od nešťastné náhody až po vraždu.

„V současné době policisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi, které jsou prověřovány za účelem objasnění přesného úmrtí muže. Rovněž čekáme na komplexní výsledky soudní pitvy,“ dodala policejní mluvčí Burýšková.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek