„V 16 letech jsem někoho ubodal,“ šokoval filipínský prezident!

Filipínský prezident Rodrigo Duterte

„Když mi bylo šestnáct, někoho jsem zabil,“ prohlásil Duterte na setkání s filipínskou komunitou ve Vietnamu, kde se účastní summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC). Informoval o tom zpravodajský portál BBC.

Kontroverzní prezident přidal i detaily – muže ubodal jen proto, že se na něj křivě podíval. Dospívání bylo podle něj zběsilé, často se dostal s někým do rvačky a několikrát skončil i ve vězení.

Prezidentův mluvčí téměř okamžitě začal Duterteho slova krotit. O ubodání prý mluvil jen „v žertu“. „Pan prezident často užívá barvitý jazyk, když promlouvá k Filipíncům v zahraničí,“ prohlásil mluvčí Harry Roque.

Duterte se ale o vraždě v mládí zmínil už dříve. V rozhovoru pro magazín Esquire vypověděl, že v sedmnácti letech „během tvrdé bitky na pláži možná někoho ubodal k smrti“. Není jasné, jestli odkazoval na stejný incident jako při proslovu ve Vietnamu.

V minulosti také filipínský prezident prohlásil, že vyhodil zkorumpované úředníky z helikoptéry. Zároveň varoval, že to klidně udělá znovu. Podle mluvčího Roquea šlo o „městskou legendu“ a neexistují pro to důkazy.

Duterte je známý brutální válkou, kterou vede proti drogám. Dealery dovolil zabíjet klidně na ulici, bez jakéhokoliv soudu. Podle odhadů přišlo ve spojitosti s drogovým obchodem o život už více než devět tisíc lidí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek