Úvodní zápas Čechů na MS: Vyhrála favorizovaná Kanada!

Utkání začalo z obou stran velmi aktivně. Do velké šance se dostal Roman Horák, který pálil bekhendem do horního růžku přímo před brankovištěm, ale Pickard tuto střelu vytěsnil ramenem. Jenže na začátku sedmé minuty už se měnilo skóre a otevřel ho kanadský útočník Ryan O’Reilly. I nadále byla hra vyrovnaná. Když mohla jít Česká republika do první přesilové hry, Gudas neudržel nervy na uzdě a poslal během výhody k ledu spoluhráče z Philadelphie Clauda Girouxe. Hrálo se tak čtyři na čtyři, ale tento nestandardní počet hráčů nic výrazného nepřinesl.

V další přesilové hře měl největší šanci Jan Rutta, který od modré čáry trefil tyč. Výběr Josefa Jandače měl ještě během první třetiny možnost na vyrovnání, když hrál krátkou přesilovou hru pět na tři. Ani tu však nevyužil a znovu řádili Kanaďané. Český tým držel především skvělý gólman Petr Mrázek, který mimo jiných šancí vytěsnil především jednu vyloženou. Gól na holi měl totiž Travis Konecny, Mrázek se ovšem stačil rychle přemístit.

Velmi smolně vstoupila česká reprezentace do druhé třetiny. Obránce Michael Matheson nahodil puk od modré na Mrázka, který nic neviděl a Kanada šla do vedení 2:0. Obraz hry byl i dál velmi podobný. Zámořský celek byl na tom bruslařsky lépe, ale Češi se snažili držet tempo. Vyloženou šanci měl Jan Kovář, ale zcela prázdnou bránu minul. Po něm byl úplně sám před Pickardem Roman Červenka, ale ani on kotouč za záda kanadského brankáře nedostal.

Ve třetí třetine český tým ještě dotahoval, ale nestačilo to. Na 3:1 zvyšoval po chybě v obraně Tyson Barrie, na konečných 4:1 jen korigoval gólem do prázdné brány Jeff Skinner.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.