Uskutečnilo se další vyjednávání o vládě, ta je stále bez podpory

Andrej Babiš v Lánech povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem

Zástupci všech tří stran hovořili o tom, že jsou pro, aby začali vyjednávat s hnutím ANO o sestavení nebo podpoře koaličního většinového kabinetu, ale že to stojí a padá na neochotě Andreje Babiše s těmito stranami mluvit.

Jako první dopoledne v těch jednáních vystoupili zástupci ODS, ti hovořili o tom, že stále trvají na své podmínce, že ve vládě nesmí být trestně stíhaná osoba, což je v tuto chvíli právě premiér v demisi Andrej Babiš.

Také se bavili společně se zástupci KDU-ČSL a lidovců o tom, jaký je postoj k zákonu o obecném referendu, to je ve Sněmovně velké téma, protože už se kvůli tomu několikrát scházeli zástupci SPD, KSČM a právě i hnutí ANO.

Také se debatovalo o postoji těchto stran k návrhu lidovců na odvolání místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD) kvůli jeho výrokům ke koncentračnímu táboru v Letech. KDU-ČSL dnes potvrdila, že jim přislíbila hlasy k minimálně projednávání tohoto bodu.

ODS i STAN o tom jednali už dříve, také o tom hovořili zástupci TOP 09, ČSSD a včera také Piráti.

Odpoledne by se měl objevit Marek Benda, který by měl hovořit o své novele zákona takzvaného protikuřáckého zákona. Celkově navrhuje zmírnění.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek