Uprchlíci mají způsob, jak zabránit deportaci! Nikdo na ně nemůže!

Uprchlíci

Církev v Německu poskytuje běžencům azyl z taktických důvodů. Chce ochránit uprchlíky před deportací do země EU, ve které poprvé požádali o azyl. Podle dublinských pravidel je mohou deportovat než uplyne šestiměsíční lhůta. Po půl roce je za azylové řízení zodpovědné už Německo. Informovala o tom agentura DPA.

Počet poskytnutých azylů roste každým rokem. V roce 2013 ho udělila církev 162 uprchlíkům. O dva roky později toto číslo stouplo na 1015 případů a loni 1139 osob. Tato čísla jsou však zanedbatelná ve srovnáním s počtem žádostí.

Mezi úspěšnými žadateli o církevní azyl je i skupina iráckých křesťanů, která odešla z Česka. Do České republiky se dostala v rámci programu Nadačního fondu Generace 21. V Německu našli pomoci u Evangelické jednoty bratrské v obci Herrnhut.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek