Ubitý plameňák u soudu neskončí, rodiče tyranů ho budou splácet

Plameňáci v jihlavské zoo

Rodiče tří chlapců, kteří na začátku března bezdůvodně a hlavně surově v jihlavské zoo umlátili plameňáka, se konečně v poslední možný den před vypršením ultimáta ze strany zoo s vedením zahrady dohodli na splácení 32 tisíc za ubité zvíře.

Trvalo to téměř tři měsíce. Rodiče chlapců nejdřív nekomunikovali vůbec. A to i přesto, že slíbili škodu za ubité zvíře uhradit. Poté, co vedení zahrady pohrozilo žalobou – nabídli splácet tři tisíce korun měsíčně.

To zahrada odmítla s tím, že by se to nestihlo do konce roku a tudiž nemohlo být zaneseno do letošního účetnictví. Splácet tak nakonec rodiny budou čtyři a půl tisíce měsíčně. První splátka má dorazit příští měsíc.

Pokud se peníze zpozdí, zoo se hodlá okamžitě obrátit na soud.

Chlapce ve věku 5 , 6 a 8 let se poté, co jednoho plameňáka umlátili a dalšího zranili, podařilo chytit strážníkům díky kamerovému systému. Teď už se jihlavské hejno rozrůstá. Plameňáci už vyvedli sedm mladých a další sedí na vejcích.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek