Tvář vraha: Teroristu jen pár minut před masakrem zachytily kamery!

Ariana Grande

Tohle jsou poslední fotografie teroristy Salmana Abediho. Do médií je uvolnila manchesterská policie, místo pořízení však neuvedla. Britský portál The Sun uvedl, že mohly být vyfoceny ve výtahu ze stanice Victoria směrem k Aréně.

Policisté dodali pouze to, že útočníka zachytily bezpečnostní kamery jen pár minut před útokem. Pozadí snímků bylo ztmaveno, aby kriminalisté ochránili další lidi, kteří s ním mohli ve výtahu jet.

Abedi má na sobě kšiltovku, brýle a péřovou vestu. Na zádech nesl batoh, v němž měl zřejmě uloženy výbušniny. Na jedné z fotografií si levou rukou sahá do kapsy u bundy, což vyvolalo spekulace, jestli tam neměl spoušť.

Britští vyšetřovatelé se domnívají, že byl Abedi součástí větší teroristické sítě. Zadrželi 17 lidí, z nichž 13 zůstává ve vazbě. Výslechy probíhají také v Libyi, odkud muž pocházel. Policie zadržela jeho otce Ramadana i 18letého bratra Hashema, podezírají je z napojení na Al-Káidu a Islámský stát.

Během výslechů vyšlo najevo, že Abedi jen pár hodin před sebevražedným atentátem volal své matce a žádal ji o odpuštění. Také se loučil s rodinou, kterou opustil pouhé čtyři dny před útokem.

V noci na úterý zaútočil Abedi v Manchesterské aréně, krátce po skončení koncertu americké zpěvačky Ariany Grande. Zabil 22 lidí, dalších 116 zranil. Asi polovinu z nich tvoří děti a teenageři, zbylou část příbuzní, kteří přišli své potomky po koncertu vyzvednout.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek