Trump zvažuje nová protiimigrační opatření. Budou přísná

Kim Čong-un, Donald Trump

Platnost současného opatření vyprší v neděli. Nové nařízení by mělo být na doporučení úřadující ministryně vnitřní bezpečnosti Elaine Dukeové přizpůsobeno jednotlivým muslimským zemím. „Kroky by měly být přísné a měly by zahrnovat i cestovní omezení a rozšířené prověřování pro určité země,“ řekl poradce Poradce Dukeové Miles Taylor.

Zatím však není jasné, které země by to měly být, ani kolik jich bude. Podle tohoto doporučení by země měly být posuzovány například i podle toho, jak sdílejí s USA informace v boji proti terorismu.

Trump 6. března zakázal cestujícím ze šesti převážně muslimských zemí na 90 dní vstup do USA a na 120 dní znemožnil vstup do země lidem, kteří by mohli být uznáni jako uprchlíci. Nařízení zdůvodnil jako prevenci před teroristickými útoky.

Americké soudy následně tento zákaz zúžily. Rozhodly, že zákaz cest obyvatel šesti většinově muslimských zemí do Spojených států se nevztahuje na prarodiče lidí žijících v USA, jejich tety, strýce, bratrance a sestřenice. Dnešní rozhodnutí nejvyššího soudu je Trumpovým částečným vítězstvím.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek