Trump v projevu hájil držení zbraní, Francouze rozpálil doběla

Donald Trump - stetoskop

Donald Trump si během svého projevu neodpustil rýpnutí do nejbližších spojenců. Šéf Bílého domu věří, že kdyby Francouzi a Britové měli méně přísné zákony pro držení zbraní – nebylo by tolik mrtvých během teroristických útoků. Především ve francouzské metropoli v roce 2015.

Trumpova obhajoba druhého dodatku ústavy, který Američanům zaručuje právo držet zbraň, ale není ničím novým. Jenže tahle kritika zákonů a výrazná – podle některých až nemístná – gestikulace byla moc nejen pro politiky, ale i obyčejné Francouze.

„Je nesmyslné říkat, že kdyby tam byl někdo ozbrojený, mohlo to být jinak. Dát takovou zodpovědnost jedincům je jako jim říct, že když mají zbraň, můžou si dělat, co chtějí,“ zlobí se Mathieu.

Za ostudné a obscénní označil Trumpovy výroky také bývalý francouzský prezident Francois Hollande. Ani Francie, ani Británie zákony měnit nehodlají. Ve statistice úmrtí na následky střelného zranění přitom jasně vedou Spojené státy, kde v roce 2016 zaznamenali téměř 12 mrtvých na sto tisíc obyvatel, což je asi čtyřikrát víc než ve Francii.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek