Trump pohrozil KLDR. „Ať si pes klidně štěká,“ reagovala

Donald Trump

Severní Korea a její stále nebezpečnější jaderný a raketový program – to je teď hlavní téma Valného shromáždění OSN. Debatu rozvířil americký prezident, který severokorejského diktátora Kim Čong-una nazval rakeťákem na sebevražedné misi.

„Pokud se budou Spojené státy cítit v ohrožení, nebudeme mít jinou možnost, než Severní Koreu úplně zničit,“ řekl americký prezident Donald Trump. Úder mu Kim Čong-un vrátil až teď. Prostřednictvím svého ministra zahraničí de facto označil šéfa Bílého domu „za psa, který štěká, ale nekouše“. Testování raket schopných nést jadernou hlavici prý Trumpův plamenný projev rozhodně nezastaví.

„Jestli si mysleli, že by nás mohli vyděsit štěkotem psa, jen hloupě sní. Psi štěkají, ale karavana jde dál,“ řekl Ri Yong Ho, severokorejský ministr zahraničí.

Jen během posledních čtyř týdnů Severní Korea otestovala dvě balistické střely, které přeletěly nad územím Japonska. Četnost jaderných a raketových zkoušek ještě umocnily nové sankce Rady bezpečnosti OSN. Ty komunistický režim trestají ropným embargem a zákazem vývozu textilu nebo zaměstnávání Severokorejců v zahraničí.

„Armáda Spojených států dnes v reakci na rostoucí nebezpečí ze strany severokorejského režimu uskutečnila na pobřeží Jižní Korey vojenské cvičení. Donald Trump pak na půdě OSN oznámil zpřísnění sankcí vůči KLDR,“ řekl Trump.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek