Trump nám vyhlásil válku, máme právo střílet! řekl ministr KLDR

Americké letectvo

Severokorejský politik šokující slova pronesl v New Yorku při setkání s novináři. Dodal, že režim nyní zvažuje všechny možnosti včetně sestřelení amerických strategických bombardérů a dalších letadel.

A to i prý v případě, že letouny budou mimo severokorejský vzdušný prostor. „Trump se nechal slyšet, že vedení naší země už tu příliš dlouho nebude. Tím nám vyhlásil válku, řekl podle Daily Mailu Ri Yong-ho.

A dodal, že se ještě uvidí, kdo tu už dlouho nebude. Silné prohlášení notně otřáslo americkou burzou, řada akcií ztratila na ceně. Pokles se mimo jiné týká Facebooku, Applu nebo Amazonu.

Ministr KLDR výhrůžkou na sestřelování amerických letadel s největší pravděpodobností reaguje na sobotní incident, kdy vojenské letouny USA prolétly kolem severokorejského pobřeží.

Napětí mezi oběma zeměmi ovšem nabírá na intenzitě už delší dobu, toto prohlášení je jen jedním v dlouhé řadě výhrůžek a útoků z jedné i druhé strany.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek