Trump na summitu ve Vietnamu ostře kritizoval KLDR

Pevný stisk rukou nejvlivnějších mužů světa, prezident Spojených států si se svým ruským protějškem vyměnil jen pár slov.

Zatímco se hlavy 21 států tvořící polovinu světové ekonomiky sjíždějí do vietnamského přístavu Danang, média si všímají hlavně Trumpa a Putina. Podle Bílého domu se mezi čtyřma očima nesejdou kvůli nabitému programu. Kreml si nechává ke schůzce stále otevřené dveře.

„Dostáváme protichůdné signály a zatím jim nerozumíme. Trpělivě pracujeme na dosažení vzájemného pochopení. Jednoduše řečeno, oba prezidenti se nachází ve městě a tak či onak se setkají,“ vysvětlil mluvčí ruského prezidenta Dmitry Peskov.

Prezident Spojených států ve svém projevu znovu ukázal, že přemýšlí jako podnikatel: „Nedovolím, aby někdo v obchodní vztazích zneužíval Spojené státy. Vždy budu klást Ameriku na první místo.“

Šéf Bílého domu trvá hlavně na vyrovnané a poctivé obchodní praxi. Očekává, že obchodní partneři Spojených států budou dodržovat pravidla. Pak se znovu opřel do KLDR.

„Budoucnost tohoto regionu a jeho úžasných obyvatel se nesmí stát rukojmím diktátorových zvrácených fantazií o násilném dobývání a nesmí být předmětem jaderného vydírání,“ hřměl Trump.

Během svého asijského turné Trump už navštívil Japonsko, Jižní Koreu a Čínu. Zavítá také na Filipíny, kde ho ale příjemné přivítání nečeká. Ve filipínské metropoli proti jeho návštěvě už teď probíhají demonstrace.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek