Trápící se Tlustý: Návrat do NHL? To se spíš uvidíme na Mácháči!

Hokejista Jiří Tlustý

Tlustý je velkým kamarádem Jakuba Voráčka, Ondřeje Pavelce a Radka Smoleňáka. S těmi řádil nejen na ledě, ale i během letních dnů na oblíbeném Máchově jezeře. Právě tam se vidí spíš, než zpátky v NHL. „Myslím, že návrat do NHL je v oblasti sci-fi. Že se uvidíme na Mácháči je mnohem reálnější. Za Kladno si zahraji nejspíš jen nějakou exhibici za staré pány,“ řekl Jiří Tlustý pro Kladenský deník.

Když už byla řeč o duu Voráček-Pavelec, kteří v NHL stále hrají, Tlustý je byl letos navštívit alespoň v hledišti. „Za Ondrou Pavelcem a Kubou Voráčkem jsem se byl před Vánoci i podívat. Kuba má skvělou sezonu a doufám, že jeho body a výkony dotáhnou Flyers do play off. U Ondry bylo očekávání, že bude krýt záda Lundquistovi, což se naplnilo. Věřím však, že do konce sezony odchytá více zápasů,“ pokračoval Tlustý, který sleduje i Michaela Frolíka, který je však momentálně zraněn.

A jak to bude tedy dál s Jiřím Tlustým? S kariérou v NHL se kladenský odchovanec reálně rozloučil. Ještě loni to zkoušel ve Finsku, kde však odehrál jen 14 utkání. V létě se bavil o možnostech hrát za Kladno, ale zdraví mu ani účast na letní přípravě Rytířů neumožnilo.

Je tak možné, že Tlustého na ledě už neuvidíme. Co by bylo pak? „Už během kariéry jsem přemýšlel, co dál. Mám malou formu podnikání a ani v budoucnu bych nechtěl hokejové prostředí opustit, to znamená, že bych se rád věnoval třeba skautingu,“ dodal bývalý útočník Toronta, Caroliny, Winnipegu či New Jersey.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek