TOP PŘEHLED: Nostalgické Postřižiny a 8 věcí, které jste o tomto filmu zaručeně nevěděli!

Komedie natočená Jiřím Menzelem podle stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala neodmyslitelně patří k pokladům české kinematografie. Magda Vašáryová v roli krásné Maryšky se zase jistojistě zapsala do mysli a srdcí nejednoho muže. O filmu Postřižiny toho bylo již napsáno hodně, ale věděli jste těchto pár zajímavostí z jeho natáčení?

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Sep2013/1555567.jpg?d41d

1. Ve skutečnosti měla Magda Vašáryová krátké vlasy, a proto musela ve filmu vystřídat celkem šest paruk. Při scéně, kdy se její krásné vlasy musí ostříhat, byly ty pravé bezpečně skryty pod parukou.

2. Pro roli Maryšky byla zvažována i Libuše Šafránková. Nakonec se ale režisér Jiří Menzel rozhodl pro Magdu Vašáryovou.

3. Scéna s lezením na komín byla pro herce moc nebezpečná, a proto byla pro natáčení vyrobena 1,5 metru vysoká maketa, která byla umístěna na střeše tehdejšího JZD. Výstup na reálný komín zajistili dabléři.

4. Magda Vašáryová v době natáčení zjistila, že je těhotná. Celé natáčení projedla, a i přesto nepřibrala ani kilo.

5. Spolupracovníci Jiřího Menzela mu doporučovali, aby obsadil do role strýce Pepina Vladimíra Menšíka. Režisér si ale nakonec vybral Jaromíra Hanzlíka.

6. Když Jiří Schmitzer točil scény na motocyklu, ohnul majiteli postupně obě šlapky. Aby majitel motocyklu předešel dalším poškozením, točil si poté scény raději sám.

7. Postava strýčka Pepina je skutečná postava ze života Bohumila Hrabala.

8. Magda Vašáryová se natolik bála krve, že scéna s mícháním, aby se krev nesrazila, se povedla až na čvtrté zabité prase.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2016/1929579.jpg?d41d

Nezapomeňte se na film Postřižiny dívat v neděli v 17:50!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO Z NÁCVIKU: V hlavní roli pusa! Půjde Ivana Jirešová kvůli Tváři na botox rtů?

UKÁZKA ze čtvrteční Ulice: Tohle nečekají! Co Světlana provede Lumírovi a Vendule?

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek