To je úcta k padlým hrdinům? Vandal zapálil v Praze památník!

Poničený hřbitov

Hasičům byl požár v ulici Na Zlíchově nahlášen krátce před půl devátou ráno dopoledne, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Obeň rychle uhasila jednotka ze smíchovské stanice.

„V době našeho příjezdu byl už částečně uhašený hasicím přístrojem. Ten ze školy stojící naproti památníku přinesl pohotový zaměstnanec, který si požáru všiml a přiběhl ho hasit,“ řekl Kavka pro TN.cz. Profesionální hasiči už požár jen dohasili.

Vyšetřovatel hasičů určil, že příčinou požáru bylo úmyslné zapálení. Ohořelý památník bude potřeba vyčistit. Hasiči odhadovali, že škoda se bude pohybovat okolo 10 tisíc korun. S jiným závěrem ale přišli pracovníci městské části Praha 5, které poškozený památník patří.

„Škoda byla pracovníky městské části vyčíslena na 200 tisíc korun. Případ vyšetřujeme jako poškození cizí věci,“ řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Pachateli v případě odsouzení hrozí až rok za mřížemi.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek