Takhle si hrají děti na Sibiři! Při zábavě na kolejích jde o život

Smrtící selfie

Video s pěti ruskými teenagery obletělo internet a lidé spekulují, jaká míra stupidity děti k tak nebezpečnému činu vedla.

Chlapci ve věku 13 a 14 ze Sibiře si stoupli na koleje a fotili se. Na videu je slyšet opakovaný varovný signál vlaku. Na záběrech je také vidět, jak se chlapci smějí, vtipkují a mávají na vlak, zatímco poslední z chlapců uskočí až na poslední chvíli.

Dokonce i jeho přátelé ho vyzívali, aby z kolejí šel pryč. Video končí tím, že chlapci utíkají od kolejí pryč. Strojvedoucí musel zapojit záchranné brzdy, aby se souprava zastavila několik metrů od místa, kde chlapci natáčeli.

Vše se odehrálo jen několik kilometrů od místa, kde při totožné aktivitě zemřeli dva chlapci a dívka ve věku 13 a 12 let. Další děti byly zraněny. Jejich smrt vedla k vydání výstrahy a oplocený kritických míst, které děti lákají.

Jednání dětí v zahraničních médiích odsoudily úřady i mluvčí ruského ministerstva vnitra Irina Volkova, která považuje za hloupé, že děti takto riskují své životy. Doplnila, že děti jsou příliš malé, aby za své činy pykaly, ale jejich rodiče by na to mohli doplatit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek