Tajemník SPD posílal gaye, Židy a Romy do plynu, tvrdí ministryně

Tomio Okamura

Marksová měla mít konflikt se Staníkem ve sněmovním klubu před dvěma týdny. Tajemník SPD pracuje jako asistent poslance Jaroslava Holíka.

„Jak jsem vešla, řekl: ´vy jste ta ministryně Marxová-Engelsová. Vy podporujete homosexuály.´ Mluvil o tom, že by měli jít do plynu a že by se měli zlikvidovat. Pohádala jsem se s ním a odpálkovala ho,“ řekla webu Aktuálně.cz Marksová.

Staník měl být silně opilý. Marksová po výstupu sněmovní klub, což je jedna ze sněmovních restaurací, kam ale mají přístup jen poslanci a jejich doprovod, opustila.

Podle dalšího ze svědků, který pro web promluvil, měl do plynu Staník posílat také Židy a Romy. „Říkal nechutné věci o Židech a Romech. Mezi námi bylo dost Židů a ten pán tam ještě vykřikoval, že to je nově hospoda SPD a že jim to tam patří. Byl opilý, ale posílat národnostní menšiny do plynu, to je tak za čárou, že si nic horšího neumím představit,“ uvedl svědek, který si nepřál zveřejnit své jméno. Že mluvil o plynování Židů a Romů potvrdil ještě jeden svědek.

Staník se k věci nejprve nechtěl vyjadřovat, pak webu poslal SMS. „Je to sprostá lež od zoufalé politické konkurence, nikdy jsem nic takového neřekl,“ brání se tajemník Svobody a přímé demokracie.

Redakce TN.cz požádala o vyjádření také předsedu Svobody a přímé demokracie Tomia Okamuru.

Podle stránek SPD začínal Staník jako soustružník v podniku v Bojkovicích, v letech 1984 až 2007 byl policistou. Po odchodu od policie se začal angažovat v komunální politice a čtyři roky byl neuvolněným starostou Bojkovic za ČSSD. Z té jej vyloučili, když začal spolupracovat s Tomiem Okamurou, kterému v roce 2012 vedl volební kampaň do Senátu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek