Švédsko hostí NHL: První zápas vyhrála v prodloužení Ottawa!

NHL se vrátila po šesti letech zase do Evropy. Legendární hala Globen ve švédském Stockholmu má za sebou první, ze dvou zápasů mezi Coloradem a Ottawou. Výběr těchto týmů není rozhodně náhodný. Tato hokejová show má přitáhnout diváky. A jak jinak to udělat, než díky domácím hvězdám, hrajícím nejprestižnější hokejovou soutěž světa.

V obou týmech je totiž hned několik Švédů. Dva z nich jsou dokonce kapitáni svých celků. Senátory vede obránce Erik Karlsson a Avalanche šéfuje útočník Gabriel Landeskog. Na první utkání přišlo téměř 13 500 tisíc diváků (kapacita pro hokejová utkání je 13 850).

Skóre otevřel v 9. minutě útočník Colorada Yakupov, který potrestal vyloučení Burrowse. O dvacet vteřin později však vyrovnal Fredrik Claesson. To byli diváci ve Švédsku v euforii. Vždyť tento čtyřiadvacetiletý obránce Ottawy je rodákem přímo ze Stockholmu. Po něm se trefil ještě spoluhráč Mark Stone.

V polovině utkání se podařilo stáhnout jednogólové manko Alexanderu Kerfootovi a bylo to 2:2. Ottawa šla zase do vedení ve 14. minutě druhé části, kdy skóroval Chris DiDomenico. Prodloužení si vynutil hvězdný Nathan MacKinnon. Jednička draftu 2013 vyrovnala na 3:3 ve 13. minutě třetí třetiny.

Tečku za pátečním utkáním dal Mark Stone. Ten v čase 00:59 ukončil prodloužení a svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Ottawy 4:3 nad Coloradem.

Odveta je na programu v hale Globen už zítra od 19:00. Znovu jde o ligové utkání NHL. Vy budete moc tentokrát živě sledovat ve stejný čas zápas New Yorku Rangers proti Edmontonu a to na stanici Nova Sport 1.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.