Svatomartinská husa v ohrožení! Už ji seženete těžko, je vyprodáno

1582557

Ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří dobře vykrmená a hlavně upečená martinská husička. Jenže Češi vzali regály útokem a řada supermarketů už husy nemá.

Stejně je na tom i většina internetových obchodů. Vyprodáno hlásí i tuzemské husí farmy. „My bereme objednávky už od začátku září a prodáváme je přibližně od Václava, takže se naše zásoby hus tenčí a do konce týdne je vyprodáno,“ říká majitelka husí farmy Marta Tůmová.

Na farmách za kilo svatomartinské husy v průměru dáte 150 korun, v obchodech si pak připlatíte o třicet procent více. Češi si nejraději kupují husy z domácích chovů. A na svatomartinské hody se pečlivě připravují. Sice existuje nepřeberné množství receptů, ale nejoblíbenější je asi klasika – kmín a sůl. A přes noc pěkně propékat a otáčet.

Pokud husu neseženete, nevěste hlavu. Mnoho restaurací se už teď předhání se svatomartinským menu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek