Sváteční řidiči a nájezdy zlodějů. Dušičky se blíží!

Ochlazení - 1

Takovou koncentraci takzvaných čepičkářů o jiných svátcích v roce neuvidíte. Zejména v okolí hřbitovů je na parkovištích o dušičkových víkendech plno. A právě na to čekají kapsáři a zloději. Nenechte se mýlit, do zamčeného auta se dostanou během několika sekund.

Přímona hřbitovech se zase kradou květiny a smuteční ozdoby, například na Jihlavsku mají podezření na celé organizované skupiny, které z pomníků strhávají měděné ozdoby.

Za kilogram mědi dostanou zloději ve sběrně kovů něco kolem stokoruny, jedním nočním nájezdem na hřbitov si tak mohou přijít na tisíce.

Okrádat mrtvé se odnepaměti považuje za jeden z nejodpornějších zločinů. A i když na to český právní řád pohlíží většinou jen jako na přestupek, pro pozůstalé je to vždycky těžká rána.

O dušičkovém víkendu přibývá i nehod – před třemi roky se jich stalo skoro 600 a zemřelo při nich osm lidí. Policisté navíc varují, aby nezkušení řidiči jezdili opatrně. O víkendu má totiž sněžit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek