Svatba kvůli vízům: Česko-pákistánský gang ODSOUZEN

Případ je podle britských médií výjimečný v tom, že čeští i pákistánští podvodníci tvořili páry. Pákistánci se seznámili v Británii, kam oba přicestovali na studentská víza. Když jim vypršela, dvojice zprostředkovatelů, Pákistánec a Čech, je seznámila se stejně starým českým párem.

Pákistánskému zprostředkovateli a jeho českému společníkovi za svatby Pákistánci zaplatili v přepočtu skoro čtvrt milionu korun. Čeští podvodníci si podle své výpovědi měli přijít na více jak 90 tisíc korun.

Obě svatby proběhly vloni ve stejný den. Úřednice, která oddávala Čecha a Pákistánku, ale pojala podezření, že je svatba jen fingovaná kvůli povolení k pobytu. „Ženich vypadal podezřele a nevěsta se až příliš snažila,“ řekla oddávající, která ještě týž den na podezřelou svatbu upozornila úřady, listu Daily Mail.

Český gang v Británii organizoval podvodné sňatky kvůli občanství

Druhý pár policisté zadrželi ještě před samotným obřadem. Svatebčané nejprve popírali, že by se brali jen kvůli povolení k pobytu, ale na základě výpisů telefonních hovorů policisté podvod odhalili. Svatebčané se pak přiznali a za mozek spiknutí označili pákistánského zprostředkovatele.

Soudce John Milford z anglického Newcastlu označil při čtení rozsudku manželství za podvod naplánovaný kvůli finančnímu prospěchu zainteresovaných.

DRAMA NA SVATBĚ: Nevěsta se málem utopila kvůli fotce! VIDEO

Podle informací televize BBC dostala pákistánská nevěsta nepodmíněný trest odnětí svobody na dva roky. Český ženich stráví ve vězení 30 měsíců, jeho partnerka 20 měsíců. Pákistánského ženicha čeká 18 měsíců ve vězení. Nejpřísnější trest dostal třicetiletý pákistánský zprostředkovatel, kterého soud poslal za mříže na 3 roky a 9 měsíců! Jeho český pomocník by měl ve vězení strávit 22 měsíců. Podmíněné tresty dostala sestra českého ženicha a jeho bratranec, kteří podvodníkům na svatbě svědčili.

ČTĚTE TAKÉ:

MÍSTO PRSTÝNKU POUTA! Českou nevěstu zatkli v Anglii u oltáře

Co měsíc, to svatba! Češku v Británii zavřeli kvůli falešným sňatkům

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE: Podívejte se na nejšílenější snímky z obřadů

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek