Student nahlásil bombu. Chtěl zkusit, zda ho policisté najdou!

Evakuace a zásah policistů ve Famfulíkově ulici v Praze - 3

Devatenáctiletý středoškolák se totiž po vypátrání kriminalistům svěřil, že bombu ve velkém nákupním centru nahlásil proto, aby si vyzkoušel, zda jsou policisté dost dobří na to, aby ho dokázali vystopovat.

„Měl učinit množství rozličných úkonů technického charakteru, aby policistům znesnadnil zjištění pachatele,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Mladík mimojiné při nahlašování bomby pozměnil svůj hlas a také se „povrtal“ v samotném telefonu, aby znesnadnil jeho identifikaci. Pojistil se i tím, že z Ostravy volal přes půl republiky právě do Prahy. Asi doufal, že policisté napříč kraji nespolupracují.

„Přes všechna popsaná opatření ostravští kriminalisté podezřelou osobu zjistili a po shromáždění důkazů zahájili její trestní stíhání,“ doplnila Holčáková.

Studentovi teď za jeho pochybné dobrodružství hrozí až pětileté vězení. Nedá se vyloučit ani to, že bude muset uhradit škodu, kterou svým „vtípkem“ způsobil – obchody totiž kvůli evakuaci přišly o tržby a nasazení policistů rozhodně také nebylo zadarmo.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek