Střelec z Vegas byl boháč, jeho otec lupič, po němž šla FBI!

Michael Gracia

Co vedlo Paddocka ke spáchání hrůzného masakru? Otázka, na kterou se snaží najít odpověď americká policie. Do luxusního apartmánu ve dvaatřicátém patře hotelu Mandalay nanosil 23 zbraní, mezi nimi třeba útočnou pušku AK-47.

Paddock byl prý multimilionář – k penězům přišel investováním do realit a gamblerstvím. Často chodil do kasín v Las Vegas. Měl čistý trestní rejstřík.

Jeho otec byl bankovní lupič, který svého času patřil k nejhledanějším mužům v USA. K útoku v Las Vegas se přihlásil Islámský stát. Nic ale zatím nenasvědčuje tomu, že by Paddock byl na tuto nebo jinou teroristickou organizaci skutečně napojen.

Policisté našli u střelce doma, asi 130 kilometrů od Las Vegas, dalších 19 střelných zbraní a tisíce nábojů. Objevili také výbušniny. Vyšetřování nasvědčuje tomu, že svůj čin plánoval delší dobu.

V hotelu, odkud střílel, se ubytoval minulý týden. Není jasné, jak je možné, že do svého pokoje dostal tolik zbraní. Když se k němu zásahové jednotky řízenou explozí dostaly, byl už mrtvý.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek