Střelec prvního gólu ve Vegas: Bude to krásná vzpomínka, ví Nosek

Nebyl to sice jeho první gól v NHL, ale rozhodně mu utkví v paměti. Odchovanec pardubického hokeje Tomáš Nosek byl pro nabitou halu v Las Vegas hrdinou. „Skvělý pocit, chtěl jsem jen vystřelit na bránu a propadlo to tam se štěstím, myslím,“ komentoval první branku, kterou Vegas Golden Knights dali ve své hale.
https://www.nhl.com/video/embed/nosek-nets-first-goal-in-vegas/t-290860726/c-53362903?autostart=false

„Jsem rád i za ty lidi, že po tom emocionálním začátku odstartovalo další energii. Bylo to prostě super. Nádherná vzpomínka to bude,“ ví Tomáš Nosek.

Hráči nového klubu NHL ale neměli jen hezké starosti. Las Vegas se stále vzpamatovává z masakru po činu šíleného střelce, při kterém zemřelo 58 lidí.

„To vás ovlivní, když se to stane. Byli jsme od toho kousek, projížděli jsme kolem toho autem. Je to nepříjemná věc a snažili jsme se pomoci městu a komunitě. Poděkovat lidem, kteří se tu o oběti starali – ať už to byli policisté, doktoři, sestry, byli jsme na pár místech, kde se darovala krev,“ vypráví Tomáš Nosek.

https://www.nhl.com/video/embed/vegas-open-t-mobile-arena/t-290860726/c-53369903?autostart=false

Také proto bylo zahájení zápasu Vegas s Arizonou okázalé a uctívala se památka obětí. Na ledě se objevila jejich jména.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek