Straka o ostudě s Australany: Tohle se prostě nesmí stát!

Karel Jarolím

„Viděl jsem jen první poločas, ale ať už se po půli dělo cokoli, takový výsledek se prostě nesmí stát,“ kroutí hlavou Straka, který český národní tým sám krátce trénoval. Zkušenost má ale i s Austrálií, kde v sezoně 2010/11 vedl tým North Queensland Fury.

„Austrálie je možná u nás trochu podceňovaná, ovšem mančaft má kvalitní. Vždyť startuje na mistrovství světa a spousta jejích hráčů kope v Evropě. Ten tým jde pořád nahoru, ovšem že s ním prohrajeme 0:4, to jsem fakt nečekal. To je zkrátka hodně,“ krčí Straka rameny.

I on si všiml, že českému týmu chyběl v zápase hraném v Rakousku větší drajv. „Co jsem viděl, naši kluci na mě působili dojmem, že hrají skoro bez zájmu. Jen to nějak odkopat a pak odletět na dovolenou… Scházela mi tam od nich větší chuť do hry. Je to otázka motivace. Ti kluci toho mají po sezoně plné kecky, navíc vědí, že světový šampionát bude bez nich,“ poznamenal „Franz“.

Pro český tým má tak přece jen i slova pochopení. „Pořád si myslím, že bychom Austrálii měli porážet. Takový výsledek je zklamání. Na druhou stranu musím říct, že tenhle termín zápasu je hodně nevhodný. Aspoň tedy pro tým, který neletí na mistrovství,“ uvedl Straka.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek