Státní správu čeká zemětřesení, manažeři i diplomati v ohrožení

Martin Roman

Škatulata, hejbejte se – tak to bude zřejmě vypadat co nejdříve ve státních podnicích. Inu – nový šéf vlády si dosadí nové figurky a ty staré odejdou s poraženými.

„Bezesporu dojde k velkým rošádám a velkým personálním obměnám – nejen ve státních podnicích typu ČEZ, České dráhy, ale i typu Čepro a v jiných strategických firmách,“ má jasno politolog Jan Kubáček.

Právě polostátní ČEZ zřejmě výsledek voleb pocítí co nejdříve. A změny pocítí dozorčí rada i vrcholný management.

Změna premiéra a obměna vlády tak může znamenat, že se na vedoucích pozicích vymění až několik stovek čelních úředníků. Po čtyřech letech nastane výměna také v řadách kontrarozvědky. a lépe na tom nebudou ani diplomaté.

A otázkou je, jak to bude se státními podniky v blízké budoucnosti. Už v roce 2015 chtěl tehdejší ministr financí a možná budoucí premiér Andrej Babiš některé zprivatizovat. Mohlo by jít třeba o Státní lesy České republiky, provozovatele ropovodů Mero nebo společnost Čepro, která spravuje a prodává ropu, a desítky dalších.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek