Sražených chodců přibývá, varují záchranáři! Vyjíždějí k nim denně

Krásnou Míšu srazila autem policie v Praze!

Nehoda se stala v pátek kolem půl osmé ráno na přechodu v Londýnské ulici v Liberci. „Slečna se mi najednou objevila před autem a spadla. Hned jsem začala brzdit, takže to nebyl velkej náraz. Ale uhodila se do hlavy a asi má něco s nohou,“ popsala nehodu řidička auta.

„Pacientka utrpěla středně těžké poranění. Byla při vědomí a s posádkou komunikovala, byla transportována na traumacentrum nemocnice Liberec,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

Záchranáři upozorňují na zvýšený nárůst podobných střetů, které většinou končí velice špatně. „Hodně nám to nabylo. Standardně jsme jezdili jednou týdně k jednomu sraženému chodci a teď vyjíždíme každý den,“ doplnil Georgiev.

Podle expertů nejvíce chodců v Česku umírá od listopadu do února. Souvisí to se sníženou viditelností a dřívějším stmíváním. Kritickými místy jsou okolí škol nebo velkých podniků, kde se pracuje ve směnném provozu. „Sedmdesát procent chodců umírá v době, kdy je špatně vidět,“ dodal dopravní expert Roman Budský.

Proto by chodci měli pamatovat na nošení reflexních prvků, které je povinné mimo obec, v místech kde není veřejné osvětlení, za snížené viditelnosti a při chůzi po krajnici či okraji vozovky.

Například v Ústí nad Labem v pátek policie neoznačené chodce kontrolovala. Dopadlo to špatně. Každý druhý chodec nebyl označený. Přesto byli policisté shovívaví, hříšníkům jen domlouvali a rozdávali jim reflexní pásky.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek