Sportovní pracháči: Jaká hvězda si za poslední rok vydělala nejvíc?

Zlatan Ibrahimovic a Bořek Dočkal

V top desítce největších sportovních boháčů uplynulého roku budete jen těžko hledat česká jména. Krále výdělků je americký boxer Floyd Mayweather, který si v minulém roce vydělal 285 milionů dolarů (v přepočtu přes 6 miliard korun) a to 275 milionů jen během jednoho utkání – to když si to rozdal v boxerském ringu s hvězdou UFC Conorem McGregorem.

Ronaldo, který v posledních dvou letech žebříčku kraloval, je až třetí. Předskočil ho zmíněný Mayweather a fotbalista Lionel Messi. Forbes zahrnuje do výdělků příjmy z klubů, ale i bonusy, příjmy z reklam a další zisky.

Češi ani ženy se v nejlepší stovce neumístili. Nejlépe placeným českým sportovcem by měl být stejně, jako vloni, hokejista Philadelphie Jakub Voráček (roční příjem přes 320 milionů korun).

TOP 10 největších sportovních pracháčů v roce 2017 (údaje jsou v milionech dolarů):

Floyd Mayweather (boxer) – 285

Lionel Messi (fotbalista) – 111

Cristiano Ronaldo (fotbalista) – 108

Conor McGregor (bojovník MMA) – 99

Neymar (fotbalista) – 90

LeBron James (basketbalista) – 85,8

Roger Federer (tenista) – 77,2

Stephen Curry (basketbalista) – 76,9

Matt Ryan (americký fotbal) – 67,3

Matthew Stafford (americký fotbal) – 59,5

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek