Spor o billboardy vrcholí! Když do 5 dnů nezmizí, začnou je likvidovat

České vlajky na dálnicích

O tom, jak budou úřady dál postupovat, jednal od rána ministr dopravy Dan Ťok s šéfem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Janem Kroupou a dalšími zástupci resoru.

Provozovatelé reklamy měli na odstranění billboardů pět let – tuto povinnost jim nařizuje novela zákona z roku 2012. Ode dneška běží termín pěti dnů, během kterých by měly billboardy zmizet. Poté ministerstvo vyzve všechny vlastníky a dohledané majitele k jejich odstranění. Pokud to během této doby neudělají, silničáři je do patnácti dnů zakryjí a následně zlikvidují, a to vše na náklady majitele.

Ministr dopravy dnes řekl, že doufá, že se ukáže zdravý rozum a provozovatelé venkovní reklamy vše odstraní. Ředitel ŘSD Kroupa dodal, že jeho pracovníci jsou na zakrývání i odstraňování reklamních nosičů připraveni. Podotkl také, že ho překvapuje nedodržování zákona.

Už několik dní se totiž podél dálnic na reklamních plochách objevují české vlajky. Svaz provozovatelů venkovní reklamy se tak chce vyhnout povinnosti billboardy bourat – podle jejich právního výkladu totiž nejde o komerční sdělení. S tím ale ministerstvo dopravy nesouhlasí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek