Sparta porazila Karvinou. Rosický v jejím dresu skóroval po 17 letech

Tomas Rosicky

Téměř 17 let trvalo, než mohl Rosický vyběhnout v dresu Sparty od úvodních minut. Naposledy to bylo 1. prosince roku 2000 v derby se Slavií, kdy pomohl k výhře 3:1. Krátce na to zamířil do Dortmundu a později do Arsenalu. Na Letnou se sice vrátil už loni v srpnu, ale chatrné zdraví mu od té doby dovolilo odehrát jen čtyři ligové duely a jeden v Evropské lize. A vždy jen jako náhradník celkem na 116 minut.

Před dvěma týdny sice musel duel vynechat kvůli nemoci, ale během reprezentační pauzy se dal dohromady natolik, že je připraven na většinu zápasu. Trenér Stramaccioni ho tak hned zařadil do sestavy a byl to dobrý tah.

Rosický v 18. minutě otevřel skóre utkání, který využil skvělou nabídku Zahustela a nedal gólmanovi Berkovcovi šanci.

Na 2:0 zvyšovala Sparta po gólu Davida Hovorky, který využil závaru před brankou i šťastného odrazu od Kalabišky. Dalších branek se už diváci na Letné nedočkali. V 85. minutě ještě vyprovodili aplausem diváci z hřiště Tomáše Rosického, který střídal za Plavšiče.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.