Sparta je v semifinále Ligy mistrů! Fanoušci jí ale nechali ve štychu

Zápas s Bernem sledovalo v O2 areně něco málo přes 6 tisíc fanoušků. Horní patro bylo skryté černými závěsy, aby aréna vypadala útulně. Ale když tuhle cifru srovnáme se zápasy, které Pražané odehráli v listopadu, je to smutný pohled.

Stejný počet diváků přišlo na Vítkovice (5751), ale už i souboj s letos trápící se Plzní přilákal o tisícovku víc (7036). Úplně jinde je pak duel s Litvínovem (9328) a logicky i s brněnskou Kometou (12 025).

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Dec2016/1941774.jpg?d41d

Bern přitom není úplně bezvýznamný klub. Desetkrát v historii byl nejlepším týmem Evropy, do Prahy pak přijel i s Markem Arcobellem, který má za sebou několik sezon v NHL.

Ale Sparta to na ledě zvládla bezvadně. Po remíze z Bernu doma vyhrála o tři góly a prořídlým ochozům udělala radost. „Postup je velký úspěch, ale chceme jít dále. Do finále a vyhrát to. Už jsme hodně daleko,“ říkal Miroslav Forman.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Dec2016/1941773.jpg?d41d

V semifinále čekají švédští Växjö Lakers. Hrát se bude 10. a 17. ledna. A i samotní hokejisté věří, že tentokrát donutí techniky v O2 areně otevřít i horní patra.

Druhý zástupce české hokejové extraligy, hokejisté Vítkovic v Lize mistrů končí. Ostravský celek prohrál ve čtvrtfinálové odvetě ve švýcarském Fribourgu 2:3 a po domácí porážce 2:5 z minulého týdne byl z dalších bojů vyřazen.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek