Spadla klec! Rodičům, kteří unesli své dva syny, hrozí 3 roky vězení

Unesení bratři

O vydání rodičů do České republiky rozhodl slovenský soud na konci minulého týdne. Strakoničtí policisté oba rodiče trestně stíhají.

„Oba jsou obviněni z trestného činu únosu. U muže probíhá trestní řízení na svobodě. Nebyl akceptován podnět na vzetí do vazby. Žena je vazebně stíhaná i pro podezření z trestného činu ohrožení výchovy dítěte,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Rodiče své děti unesli loni v polovině října ze strakonického dětského centra. Policisté vyhlásili po dětech pátrání a na rodiče byl vydán evropský zatykač. Únos byl podle policie dobře promyšlený, rodiče měli na parkovišti připravené auto a s dětmi okamžitě odjeli do Německa.

Dvojice se nakonec sama přihlásila po 14 dnech v krizovém centru na Slovensku, kde předala děti do péče tamním pracovníkům. Poté oba rodiče zadržela slovenská policie.

Českokrumlovský soud loni v říjnu u obou dětí nařídil ústavní výchovu. Rodiče podle něj zanedbávali péči o syny a to ohrožovalo jejich tělesný i duševní vývoj.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek