Šokující zpověď Williamsové! Během porodu šlo o život jí i dítěti

Serena Williams

Williamsová se vrací po pauze, která byla nakonec delší, než by si šestatřicetiletá Američanka přála.

Hrát chtěla už na Australian Open, jenže prosincová exhibice proti Jeleně Ostapenkové jí nevyšla a tak se z prvního grandslamu sezony odhlásila.

„Ještě nejsem výkonnostně tam, kde bych chtěla být,“ prohlásila před Australian Open.

V rozhovoru pro lednové číslo magazínu Vogue dokonce přiznala, jak byl porod její dcery Alexis Olympie komplikovaný. Ta přišla na svět císařským řezem a hned po porodu nastaly komplikace jak u Sereny, tak u jejího miminka!

Novorozeně mělo slabé srdeční odezvy a Williamsová začala den po porodu špatně dýchat. Před porodem totiž vysadila léky na ředění krve a začaly se jí tvořit krevní sraženiny na plicích.

Napínáním svalů při kašli jí navíc popraskaly stehy na břiše a tenistka byla šest týdnů upoutaná na lůžko a lékaři jí do žíly nasadili filtr, aby zabránili embolii.


„Občas už jsem byla opravdu zlomená a říkala jsem si, že to nezvládnu. Porodila jsem úžasné dítě a přitom mi bylo mizerně, nechápala jsem, že tohle musím prožívat,“ uvedla v rozhovoru Williamsová.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek