Sobotkova vláda už brzy skončí. Tohle vše chtějí ministři stihnout!

Poslanecká sněmovna

Třeba ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová má na programu návštěvu irského Dublinu. „Je tam mezinárodní konference o zaměstnanosti a pracovních podmínkách,“ sdělila TV Nova.

Ivan Pilný, který se už nechal slyšet, že v úřadu dále nehodlá zůstat, odcestuje v pondělí na zasedání ministrů financí do Bruselu. „Byli jsme pozváni na rozšířené zasedání eurozóny, kam jsme byli pozváni my a Chorvatsko,“ sdělil ministr financí.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček je momentálně na Kubě s několika desítkami českých podnikatelů. Jedná s představiteli vlády mimo jiné o podpoře exportu. V příštím týdnu se pak Jiří Havlíček v Bruselu zúčastní zasedání rady pro zahraniční věci ministrů průmyslu a obchodu členských zemí Evropské unie.

Šéf ministerstva školství Stanislav Štech je v těchto dnech v Paříži na konferenci o vzdělávání UNESCO. Ministr zemědělství Marian Jurečka vyrazí příští týden také do Bruselu, stejně jako šéf rezortu obrany Martin Stropnický.

A 13. listopadu vyrazí do Belgie i Lubomír Zaorálek na pravidelnou radu ministrů zahraničí EU. Pak ho čeká Štrasburk.

Pravděpodobně poslední cesta ve funkčním období na klimatickou konferenci do německého Bonnu čeká ministra životního prostředí. „Budu tam mít projev, kde zazní, jaká klimatická opatření se týkají České republiky,“ prohlásil Richard Brabec.

Naopak ministr dopravy Dan Ťok své zahraniční cesty zrušil. „Chce pokračovat ve vládě, tak zahraniční cesty zrušil a věnuje se přípravě další agendy,“ vysvětlil mluvčí Tomáš Neřold. Premiéra Bohuslava Sobotku pak čeká 17. listopadu sociální summit EU ve Švédsku.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek