Sníh překvapil řidiče na Moravě, hasiči řeší hned několik nehod

Nehoda kamionu převážejícího auta na D1 - 5

Ačkoliv na většině našeho území panuje polojasné počasí, občasné sněhové přeháňky překvapily celou řadu řidičů. Jen na Moravě bouralo ve velmi krátkém intervalu hned několik řidičů. Obtížnější situace je také na horách, kde se jezdí po uježděné vrstvě sněhu.

K vážně vypadající nehodě vyjížděli jihomoravští hasiči a policisté kolem nedělního poledne. Řidička na mokré silnici vyletěla se svým vozem mimo vozovku, auto s utrženým kolem skončilo na střeše. „Řidička je bez zranění. Vozidlo budeme vyprošťovat speciální technikou,“ uvedl mluvčí hasičů na sociálních sítích.

Jen o hodinu později narazilo do značky osobní auto v obci Kuřimská Nová Ves. Nabourané auto částečně brání provozu, na místě zasahuje policie.

Krátce před druhou musely jednoty Integrovaného záchranného systému vyjet k nehodě osobního auta u Holubic na Vyškovsku. O půl hodiny později pak bourala další dvě osobní auta u Studnice. Všechny nehody se ale naštěstí obešly bez zranění.

Většina silnic první třídy na Moravě je podle Ředitelství silnic a dálnic ČR sjízdná bez omezení, na Vyškovsku by si ale ve středních polohách měli řidiči dávat pozor, i když jsou silnice ošetřené, v některých místech je kryje dvoucentimetrová vrstva sněhu, která rychle odtává.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek