Slovenský hrdina Demitra má sochu! Stojí před jeho stadionem

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem

Nikdo nebude na 7. září 2011 vzpomínat v dobrém. Smutná zpráva o pádu letadla s týmem Lokomotiv Jaroslavl obletěla svět. Na palubě byl tehdy i Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček nebo Pavol Demitra. A právě po posledním jmenovaném byl pojmenován zimní stadion v Trenčíně, kde si zahrál přes padesát ligových zápasů.

Lidé si však budou moci pravidelně zavzpomínat na Pavola Demitru také u jeho nové sochy, která znázorňuje čepel hole a puk. „Každý si může přijít před zimní stadion v Trenčíně zavzpomínat. Hokejoví fanoušci milovali, když měl (Demitra) puk na čepeli a památník nám tak bude připomínat tyto chvíle, díky kterým na něho nikdy nezapomeneme,“ řekl Tomáš Baláž, jeden ze tří iniciátorů veřejné sbírky.

Pavol Demitra je pochován na hřbitově v Trenčíně, kde odpočívá společně se svým synem Tobiášem, který zemřel krátce po svém narození v roce 2005.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek