Slosování účtenkovky se blíží! O ceny bojuje už půl milionu lidí

Účtenková loterie

Podle aktuálních informací ministerstva financí se do účtenkové loterie zapojilo bezmála půl milionu lidí, kteří zaregistrovali miliony účtenek. „Momentálně máme v systému 12,5 milionu účtenek – ke slosování je zařazeno téměř deset milionů,“ sdělila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Zbylé účtenky čekají na ověření. V prvním týdnu po spuštění bylo v loterii registrováno asi 250 tisíc lidí a až dva miliony účtenek. S narůstajícím množstvím hráčů se ale podle odborníků šance na výhru logicky snižují. Má to ale jednu výhodu. „V nadcházejících měsících v příštím roce, kdy trochu pomine to haló kolem nové loterie, bude paradoxně větší šance na výhru,“ říká analytik Lukáš Kovanda.

Pokud ministerstvo financí v dalších kolech účtenkové loterie nezatraktivní ceny, ztratí o ni podle některých odborníků ale lidé zájem. V prvním slosování mohou lidé vyhrát milion korun, auto a peněžité ceny do 300 tisíc korun.

Účtenková loterie není ve světě ničím novým. Vedle Slovenska ji mají třeba i ve Slovinsku nebo Chorvatsku.“Velkým úspěchem je loterie na Taiwanu, kde funguje nepřetržitě od 50. let, ale tam jsou hodně velké výhry. Úspěšná je v Portugalsku, kde byly výhrou vozy Audi A6, A8,“ dodal Kovanda.

Zapojit se může každý. Stačí se zaregistrovat a zadávat kódy z účtenek. Zaregistrovat můžete pouze jednu účtenku – od jednoho obchodníka – za jeden den.

Výherci cen prvního kola účtenkové loterie budou známí už 15. listopadu. Registrovat říjnové účtenky lze až do 12. listopadu.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek