Sledujte ŽIVĚ: Prezident Zeman příjme na Hradě Andreje Babiše

Miloš Zeman: Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek

Schůzka prezidenta a předsedy hnutí ANO by měla skončit v 17. hodin. Po jednání se očekává, že oba vystoupí před novináři. Jejich tiskovou konferenci přineseme živě!

O schůzku požádal podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka Andrej Babiš. Podrobnosti, co chce Babiš s prezidentem na Pražském hradě probírat, nezveřejnili ani Hrad, ani hnutí ANO. S největší pravděpodobností se ale setkání bude týkat kauzy Čapí hnízdo.

Kvůli čerpání dotace na rekonstrukci farmy policisté Babiše podezřívají z podvodu a požádali Sněmovnu o vydání bývalého ministra financí a jeho pravé ruky, bývalého člena představenstva holdingu Agrofert a nyní prvního místopředsedu hnutí ANO, Jaroslava Faltýnka. Poslanci se stíháním Babiše a Faltýnka souhlasili.

Zeman se v minulých dnech Babiše několikrát zastal. Uvedl třeba, že policejní žádost v něm vzbuzuje podezření, že je policie zneužívaná pro politický boj. Dále se prezident nechal slyšet, že pokud hnutí ANO vyhraje volby, jmenuje Babiše premiérem, i kdyby tou dobou byl ve vazbě.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek