Sláva, pak zatracení! Napravený hříšník Katidis se upíše Příbrami

Jorgos Katidis

Katidis patřil mezi talenty od pána boha. V mládežnických národních výběrech běhal po hřišti s kapitánskou páskou a Řecko do něj vkládalo hodně nadějí. Jenže pak přišel osudný prvoligový zápas proti Verii. Mladík Katidis dal rozhodující gól a běžel ho oslavit směrem k fanouškům. Odhodil dres, zvedl pravici a začal hajlovat.

AEK ho samozřejmě ihned vyřadilo z kádru, fotbalista také dostal pokutu a doživotní zákaz nastoupit v řeckém národním dresu. Pro talentovaného Katidise to byl konec. Vysvětlil ale, že žádné sympatie s nacisty ani fašisty nesdílí a všem se omluvil. „Je mi hrozně kvůli těm, které jsem zklamal svou hloupostí. Naprosto chápu rozhodnutí Řecké fotbalové federace, které dlužím velkou omluvu,“ komentoval tenkrát své chování Katidis.

Pomocnou ruku pak podala italská Novara. „Chceme mu dát další šanci, protože jsme přesvědčeni, že i když je taková chyba závažná, přiznat se k ní je ctihodné,“ komentoval tehdy situaci prezident italského klubu. Média na Apeninském poloostrově označila mladíka za „Řeckého Di Cania“. Legendární Paolo Di Canio ještě v dresu Lazia totiž také při oslavě hajloval.

Jenže řecký záložník se na jihu Evropy neprosadil. Ani zpátky doma v Řecku to nebylo ono, putoval tak na sever. Angažovalo ho do týmu finské Jaro, ve kterém už to bylo o poznání lepší. 15 zápasů, 7 gólů, 4 asistence. I proto zaujal po jedné sezoně skauty z České republiky, do které také před rokem putoval.

Katidis se stal kapitánem druholigové pražské Olympie. V sezoně dal 8 gólů, 4 připravil spoluhráčům a patřil k hvězdám celé soutěže. Právě proto také Prahu po sezoně opustí. Nováček v první lize zkvalitňuje kádr a přivede právě 25letého Řeka. Řeč je o klubu 1. FK Příbram. Středočeši napraveného hříšníka oblečou do svého dresu spolu s dalšími dvěma posilami. Určitě ale za sebou nemají tak silný příběh jako Georgios Katidis.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek