Skandál před EURO! Fandové se porvali s policií a vyvolávali ISIS

Francie na tenhle den čekala šest a půl roku. Na stadionu v Paříži dnes večer zahajovacím zápasem mezi domácí reprezentací a Rumunskem vypukne evropský šampionát. Ještě než sudí Kassai ale poprvé stihl fouknout do píšťalky, započalo EURO pro fotbalové chuligány. A nutno říct, že ti angličtí si neudělali příliš dobrou reklamu.

Ti totiž zaměstnali policisty, kterých po nedávných teroristických útocích úzkostlivě hlídají ulice francouzské metropole a dalších měst desetitisíce. Napilno měli tentokrát v Marseille, kde se s nimi právě angličtí příznivci střetli.

#Marseille pic.twitter.com/CsfelHuCHU

— 2mes2 (@marsolutly) 10. června 2016

Obyvatelé přístavního města tak zažili déjà vu. Před osmnácti lety, kdy Francie uspořádala mistrovství světa, to totiž mezi chuligány z britských ostrovů a policejními složkami také pořádně vřelo.

Les Anglais sont incontrôlables, violence gratuite dans les rues de Marseille. #TeamOM #Marseille #EURO2016 pic.twitter.com/GWbDhzFLVJ

— DailyMarseille (@DailyMarseille) 10. června 2016

Jenže tentokrát přidali Angličané ještě něco navíc. Během konfliktu, který vypukl kolem půlnoci a trval několik desítek minut, totiž kromě četných násilností mělo z davu zaznít i pokřik na adresu Islámského státu. „ISIS, kde jsi?“ dovolávali se bouřící fandové.

Právě Islámský stát má přitom na svědomí teroristické útoky, které před časem ochromily Paříž. Velké obavy ještě rozvířil velitel protiteroristické jednotky na olympijských hrách v Londýně Richard Walton, který míní, že hrozba teroristického útoku, je na EURO 2016 větší, než byla při jakékoliv sportovní události v minulosti.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek