Sjetý řidič prchal Prahou kradenou dodávkou, vezl zlodějskou výbavu

Honička v Bratislavě

„Hlídka tak dodávku pronásledovala několik kilometrů ulicemi Vršovic až do Heroldových sadů, kde řidič vjel mezi lavičky a narazil do obrubníku, o který se vozidlo zastavilo. Přesto chtěl v jízdě pokračovat, to už policisté nedovolili. Pomocí teleskopického obušku rozbili boční okno, otevřeli zamčené dveře a muže z auta vytáhli,“ popsal honičku policejní mluvčí Jan Rybanský.

Záhy na to se ukázalo, proč se šofér pokoušel zmizet, i když měl větší a pomalejší auto. Cizinec v první řadě vůbec nemá řidičák, v Česku je navíc nelegálně.

„Vozidlo, ve kterém ujížděl, bylo odcizeno začátkem srpna v Praze 9. V nákladovém prostoru navíc hlídka nalezla náčiní určené pro vloupání. Dechová zkouška neprokázala, že by muž před jízdou pil, nicméně test na drogy byl pozitivní na kokain, amfetamin, metamfetamin a opiáty,“ vypočítává Rybanský.

Osmačtyřicetiletý výtečník tak skončil na policejní služebně. Kriminalisté nyní mimo jiné zjišťují, jak přišel ke kradené dodávce.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek