Šílenec vjel autem do davu: 3 mrtví, desítky zraněných

Kamion vjel do chodců v Jeruzalémě

Podle policie se nejedná o nehodu, řidič podle vyšetřovatelů najel do lidí úmyslně. Přesto jsou policisté opatrní a nemluví o tom, že by šlo o teroristický útok.

Na youtubu se objevilo video, které zachycuje červené auto, jak se v kruzích točí na ulici, zatímco z chodníků a přechodu přihlížejí desítky lidí. Záběry s největší pravděpodobností zachytily okamžik těsně před tím, než řidič vůz stočil do davu.

Britský Daily Mail píše, že řidič při své jízdě smrti smetl i dětský kočárek a vláčel ho ulicí přibližně 100 metrů daleko. Matka dítěte v šoku opakovaně křičela: „Kde je moje děťátko?“

Podle deníku je mezi zraněnými i několik dětí, jedno je v kritickém stavu. Není ovšem jasné, zda se jedná právě o dítě z kočárku nebo zda je toto dítě jednou z obětí.

Policie oznámila, že i když šofér do davu najel úmyslně, nejde s největší pravděpodobností o terorismus. Ale incident by podle kriminalistů mohl souviset s pobodáním, které se odehrálo krátce předtím v jiné části Melbourne.

Policisté řidiče zatkla a doufá, že zjistí jeho motivy. V Melbourne se navíc právě koná tenisový turnaj Australian Open.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek