Senators slaví! Porazili Rangers a zahrají si finále konference

Oba týmy si držely v sérii domácí neporazitelnost až do šestého duelu, v němž Ottawa položila základ úspěchu v první třetině. Mike Hoffmann otevřel skóre pěknou tečí a Mark Stone zvýšil v přečíslení vedení kanadského klubu na 2:0.

Rangers v dalším průběhu snížili dvakrát ze samostnatného úniku na rozdíl jedné branky. Za obranu soupeře se v prvním případě dostal Mika Zibanejad a Craiga Andersona, který kryl v utkání 37 pokusů, překonal střelou nad lapačku. Po trefě Erika Karlssona, který hostům vrátil dvoubrankový náskok, se prosadil v první minutě závěrečné části Chris Kreider, když našel místo nad vyrážkou Andersona.

Z dalšího tlaku už New York ale nic nevytěžil a při hře bez brankáře zpečetil postup Ottawy Jean-Gabriel Pageau, s šesti góly nejlepší střelec série. Mezi čtyři nejlepší týmy tohoto ročníku NHL se už dostal před dvěma dny Nashville a o zbývajících dvou jménech rozhodnou v sériích Washington – Pittsburgh a Anaheim – Edmonton sedmé duely.

2. kolo play off NHL:

Východní konference – 6. zápas:

NY Rangers – Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek