Šéfka exekutorů: 150 tisíc měsíčně je pro nás málo! Zasloužíme víc

Jaroslav Janota

Už nyní mají exekutoři vyšší plat než řada soudců, poslanci i senátoři. „Aktivní exekutor má průměrně plat mezi 120 a 150 tisíci hrubého měsíčně a zaměstnává dvacet lidí,“ řekla v rozhovoru DVTV prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková.

Přesto se jí zdá, že jsou soudní exekutoři, kterých v Česku působí kolem 150, podhodnocení. A to výrazně. „Exekutor je zároveň manažer. A třeba manažeři v ČEZu, kteří firmu ani neřídí, berou 350 tisíc. Proč by takovou částku nemohl mít soudní exekutor?“ ptá se Fučíková.

A víc peněz pro své kolegy žádá i proto, že exekutoři jsou podle ní často cílem útoků dlužníků. „Je to nebezpečná práce, exekutoři stojí v první linii,“ míní prezidentka exekutorů.

Její slova popudila i předsedu Starostů Petra Gazdíka. „A co potom chudáci starostové, policisté, hasiči, záchranáři …..?“ napsal na svůj facebookový profil.

Fučíková si v rozhovoru také postěžovala, že až 80 procent exekucí se podle ní nepovede dotáhnout do konce a exekutor tak na nich tratí. I zákony jsou podle ní na straně dlužníků.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek