Sběrateli z Pelhřimovska ukradli veterána. Motorku za půl milionu

ukradený veterán

„Viděl jsem, jak bylo auto vytlačené ven, tak jsem se oblékl, šel jsem ven a viděl jsem, o co jde,“ popsal majitel ukradeného veterána, pan František, TV Nova.

Motocykl BMW z roku 1954 panu Františkovi z Vilémova u Humpolce zloději v noci na středu ukradli přímo z garáže. Nejprve vypáčili dveře, vytlačili ven auto, které je vůbec nezajímalo, a ukradli motorku. Na krádež byli připravení, přeřezali dokonce i bytelný řetěz.

Motocykl je vzácný. Má hodnotu okolo půl milionu korun. Po pachatelích policisté pátrají, zatím ale neúspěšně. Pro pana Františka byl motocykl dlouholetou láskou. Kvůli zdravotním problémům už ale na něm v poslední době nemohl jezdit a tak ho chtěl prodat.

On sám si myslí, že mezi potencionálními kupci, kteří se na veterána chodili dívat, by mohl být i přímo zloděj. Není přitom vyloučeno, že šlo o krádež na objednávku a motocykl skončí někde u sběratelů v zahraničí.

Pokud byste o pachateli nebo ukradeném veteránovi cokoliv věděli, volejte linku 158, žádají policisté.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek